Poznaj naszych lektorów:

Agata Strebeyko-Sawicka


Jestem właścicielem i dyrektorem Szkoły Języka Włoskiego Lingua Tua. Pracuję również jako lektor. Ukończyłam italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizując się w metodyce nauczania języków obcych. Pracę magisterską napisałam o wykorzystaniu piosenki na lekcjach języka włoskiego. Studiowałam także stosunki międzynarodowe na UW, chcąc wiedzieć więcej o otaczającym nas świecie. Nauczanie języka włoskiego od dawna jest moją pasją. Największą radość podczas zajęć sprawia mi obserwowanie, jak studenci zaczynają mówić po włosku, stopniowo nabierając coraz większej pewności i płynności w mówieniu. Pracuję na wielu podręcznikach, wykorzystuję też podczas lekcji materiały multimedialne, staram się ciągle uczyć czegoś nowego. Prowadzenie zajęć z włoskiego to dla mnie okazja do spotkania z moimi studentami i pokazania im rzeczywistości najpiękniejszego języka na świecie. To praca niesamowicie twórcza i przynosząca wiele radości. Jestem szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieci: Klary, Stasia, Adasia i Marysi. Bycie z dziećmi uczy mnie ciekawości świata, otwarcia na potrzeby drugiego człowieka, samodyscypliny i nieszablonowego myślenia. W wolnych chwilach dużo czytam, interesuję się kinem, muzyką i piosenką. Uwielbiam górskie wycieczki i długie nocne rozmowy. Ci vediamo a lezione!


Ala Rogalska


Z przyjemnością uczę jezyka włoskiego w szkole Lingua Tua. Jako lektor pracuję od ponad 6 lat. Zdobywałam doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi m.in. w pomaturalnym studium turystycznym oraz w liceum ogólnokształcącym. Zainteresowanie krajem i językiem włoskim zrodziło się u mnie podczas studiów geograficznych, które rozszerzyłam o Italianistykę na UW ze specjalizacją glottodydaktyczną. Włochy to kraj, do którego zawsze chętnie wracam, bo kryje w sobie wiele piękna i przemiłych ludzi! W życiu i na lekcjach cenię różnorodność, komfort bycia sobą i prostotę. "Aby nauczyć się czegoś szybko i efektywnie, trzeba to zobaczyć, usłyszeć i poczuć" tego sobie i Wam życzę:)

 


Ania Karwowska

Jestem absolwentką Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przygodę z włoskim rozpoczęłam kilkanaście lat temu, kiedy to zdecydowałam, że chcę poznać język mojej ulubionej drużyny piłkarskiej - kibicuję Milanowi. Zafascynowały mnie również Włochy jako kraj. Kiedy tylko mogę, jadę do słonecznej Italii odkrywać wciąż nowe, piękne miejsca. Włoskiego uczę od 2004 roku, a cztery lata później rozpoczęłam współpracę ze  szkołą Lingua Tua. Nauczanie dostarcza mi wiele radości i satysfakcji - cieszę się, gdy mogę obserwować postępy moich uczniów i gdy uda mi się zarazić ich fascynacją tym wspaniałym krajem.


Tomek Bytner


Moja przygoda z włoskim zaczęła się jeszcze w liceum - pasją do niego zaraziła mnie nauczycielka. I tak już pozostało do dzisiaj. Włoski to nie tylko piękne melodyjne brzmienie, ale także wspaniała i bogata kultura włoska, która wyraża się poprzez ten język. Sprawia mi wielką przyjemność przekazywanie moim kursantom tajemnic języka Bel Paese - to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja- dlatego też w 100 % podpisuję się pod hasłem naszej szkoły: uczymy z pasją i przyjemnością! Z Lingua Tua współpracuję od 2008 roku.

Zapraszam serdecznie :) 


Basia Jasińska

Witam! Uczę jezyka włoskiego już od kilku lat, a ze szkołą Lingua Tua współpracuję od 2007 roku. Moja miłość do Italii i języka włoskiego narodziła się w wyniku podróży, co i Wam polecam. Generalnie jestem osobą podróżującą, urodziłam się w Londynie, mieszkałam kilka lat w Moskwie, ale to właśnie Włochy mnie zaczarowały i podbiły. Bez znajomości języka nie można poznać Włoch w pełni, zrozumieć ich mieszkańców oraz obyczajów. Dlatego ja sama zaczęłam uczyć się tego pięknego, melodyjnego języka (który jednak wcale nie jest taki łatwy, nie dajcie się zwieść) i ukończyłam Filologię Włoską na Uniwersytecie Warszawskim. Zapraszam Was na lekcje do Lingua Tua, bo dla nas wszystkich nauczanie włoskiego to prawdziwa pasja!


Monika Krzyżaniak

Ciao a tutti! :)
Studia dzienne na kierunku filologia włoska, roczny pobyt na Uniwersytecie w Bolonii (w ramach programu Erasmus), czteroletnia praca we Włoszech, czyli stały kontakt z językiem już od 2001 roku, to właśnie dowód na to jak język włoski oraz kultura Italii są moją wielką pasją, którą z chęcia i łatwością zarażam swoich uczniów :).
Praca lektora sprawia mi dużo satysfakcji i jest zarazem spełnieniem marzeń z dzieciństwa, ale oprócz nauczania "italiano" uwielbiam też podróże, taniec, włoskie jedzenie, muzykę i ...Vespy!

A presto!


Copyright © 2012 linguatua.pl
projekt: bxmmultimedia