Poziomy językowe w Lingua Tua

Stosujemy podejście komunikacyjne w nauczaniu języka włoskiego. Nasze zajęcia, prowadzone przez doświadczonych włoskich i polskich lektorów - italianistów, dają możliwość rozwijania wszystkich czterech sprawności językowych (mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania), ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji w języku włoskim (praca w grupach i parach, dialogi w sytuacjach autentycznych). Promujemy autonomiczne podejście w nauczaniu - Ty decydujesz, które umiejętności językowe i w jakim zakresie chcesz doskonalić.

Program kursu dostosowujemy indywidualnie dla każdej grupy, analizując jej poziom językowy i potrzeby Kursantów.
Pracujemy w oparciu o skalę CEFR (A1-C1), prowadząc kursy na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego.
Poniżej podajemy krótką charakterystykę poziomów i umiejętności Kursantów na każdym z nich:

A0 - poziom całkowicie początkujący, Kursant nie miał dotychczas kontaktu z językiem włoskim.

Podczas kursu poznaje podstawowe struktury i zwroty, umie przedstawić się, zadać proste pytania i odpowiedzieć na nie, poznaje też tworzenie liczebników, przymiotników, struktury prostych zdań, odmianę czasowników regularnych i nieregularnych w czasie teraźniejszym, zastosowanie preposizioni semplici i articolate. Czas trwania kursu 1 semestr. Sugerowane podręczniki - Progetto Italiano 1 lub Affresco Italiano A1 lub Italiano all'Universita' A1.

A1 - poziom początkujący, Kursant uczył się 1 semestr lub dłużej, ale miał dłuższą przerwę w nauce.

Podczas kursu Kursant powtarza i utrwala struktury poprzednio poznane, uczy się czasowników nieregularnych w czasie teraźniejszym, utrwala zastosowanie przeposizioni semplici i articolate, poznaje struktury czasu przeszłego dokonanego Passato Prossimo. Zakres słownictwa: części ciała, zapraszanie i przyjmowanie zaproszenia, opis mieszkania, rozmowa o czasie wolnym, rozmowa o usługach pocztowychi komunikacyjnych, poruszanie się po mieście, zamawiane w barze, rozmowa o sposobie spędzania czasu wolnego i zainteresowaniach.


Czas trwania kursu - 1 semestr. Sugerowane podręczniki: Progetto Italiano A1 lub Affresco Italiano A1 lub Italiano all'Universita' A1. Dodatkowo: Grammatica pratica della lingua italiana oraz Una parola tira l'altra 1.

A1+  - poziom początkujący, Kursant uczył się jeden lub dwa semestry, ale miał przerwę w nauce.

Podczas zajęć Kursant powtarza i utrwala poprzednio poznane struktury czasu teraźniejszego i przeszłego dokonanego, powtarza też i rozszerza poznane słownictwo z zakresu sytuacji dnia codziennego. Poznaje czas Futuro Semplice i Futuro Anterioreoraz Imperfetto. Poznaje różnicę w zastosowaniu  Passato Prossimo i Imperfetto oraz Pronomi personali i possessivi.
Zakres słownictwa: powtórzenie i utrwalenie struktur słownictwa dnia codziennego, wakacje i planowanie podróży pociągiem, samolotem, samochodem, włoskie święta religijne i narodowe, prognoza pogody, restauracja i gotowanie, zapraszanie przyjaciół na kolację/przyjęcie w domu, opowiadanie zdarzeń z przeszłości, rozmowa o obejrzanych filmach lub przeczytanych książkach, włoskie kino-najważniejsi aktorzy i reżyserzy.

Czas trwana kursu - 1 semestr. Sugerowane podręczniki:NASZA GALERIA:


Ci vediamo a lezione :)


Copyright © 2012 linguatua.pl
projekt: bxmmultimedia